logo kowr 2

gloDługo wyczekiwany - złoty medal Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi, Kronenberg (NED) 2018 - w minioną niedzielę trafił do śląskiego ogiera Sonet - własności OHZ Kamieniec Ząbkowicki, wyhodowanego w Stadzie Ogierów Książ, którym powoził Bartłomiej Kwiatek z luzakiem Danielem Kłosowskim.


Na taki sukces-  polski sport i polska hodowla czekały od dawna. Po raz pierwszy w historii Polak i polski koń stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata w kategorii zaprzęgów jednokonnych. Nie był to jedyny medal, który przywieziony został z Holandii. Polska Drużyna bowiem, w której skład wchodził Kwiatek i Sonet - wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Świata! Odniesiony sukces oraz przygotowanie się do Mistrzostw nie byłoby możliwe bez wsparcia i zaplecza, jakie zapewnił Prezes OHZ w Kamieńcu Ząbkowickim - Pan Wiktor Karol. Nie byłoby także możliwe bez konsekwentnie prowadzonej od lat, polityki hodowlanej - przez Głównego Hodowcę - Panią Małgorzatę Studzińską.

Polska może być dumna, że państwowa Spółka w tak wielkim stopniu dba o rozwój polskiego sportu i hodowli. Na Dolnym Śląsku, w Książu, w państwowej jednostce hodowlanej - urodził się, wychował i został wytrenowany bowiem MISTRZ ŚWIATA!

fot. Karolina Kubańska

 

Migawki

Zapraszamy na XXIII Regionalną Wystawę Z…

OŚRODEK HODOWLI ZARODOWEJ W KAMIEŃCU ZĄBKOWICKIM SP. Z O.O.   zaprasza na XXIII REGIONALNĄ WYSTAWĘ ZWIERZĄT HODOWLANYCH, która odbędzie się w najbliższy weekend, 16 i 17 czerwca na terenie hipodromu Stada Ogierów...

Czytaj więcej

Wyróżnienia

wyroznienia 1

 

wyroznienia 9

 

wyroznienia 10

 

wyroznienia 11

 

 
 
Copyright 2009 - 2016r.