logo kowr 2

Witamy na stronie OHZ w Kamieńcu Ząbkowickim

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo z wieloletnimi tradycjami w hodowli bydła i koni. Jesteśmy największym producentem mleka, żywca, koni
oraz pszenicy ozimej, kukurydzy i rzepaku na terenie swojej działalności.
Są to zawsze produkty najwyższej jakości, o dobrych parametrach

baner PROW UE

Produkcja zwierzęca

Produkcja roślinna

Stado Ogierów Książ

IMG 4389Firma AGROHANDEL s.j. dostarczyła do naszej Spółki długo oczekiwany opryskiwacz samojezdny Agrifac Condor ClearancePlus. Przy tak dużym areale jaki posaiadamy inwestycja w sprzęt wysokiej klasy i o dużych możliwościach jest niezbędna w celu przyspieszenia prac polowych i polepszenia jakości upraw. Opryskiwacz Agrifac jest sprzętem przeznaczonym do wysokich upraw o dużym areale.

W przypadku upraw takich jak słoneczniki, rzepak, czy kukurydza stosowanie środków ochrony roślin jest zazwyczaj niezbędne także na późniejszym etapie ich rozwoju. Oznacza to, że może być konieczny oprysk na przykład kukurydzy wysokiej na ponad 2-3 metry. W takiej sytuacji przydatny staje się opryskiwacz z dużym prześwitem. Niekiedy także bywa niewskazane dotykanie upraw, jak w przypadku rzepaku czy słoneczników. Mając to na uwadze, firma Agrifac wprowadziła ClearancePlus – opryskiwacz samojezdny z 2-metrowym prześwitem! Maszyna ta umożliwia oprysk nawet najwyższych upraw.

Prześwit można ustawiać dwustopniowo pomiędzy wysokością 130 a 200 cm, zależnie od uprawy. Nowy Condor ClearancePlus charakteryzuje się wyjątkowym układem zawieszenia StabiloPlus HD, które z łatwością amortyzuje wszystkie nierówności terenu, zapewniając niezwykle komfortową i równomierną pracę maszyny zarówno w polu, jak i na drodze. Pozwala również na osiągnięcie wysokiej stabilności belek polowych – w poziomie i w pionie. Wysokość belki można regulować w zakresie aż do 345 cm. Podobnie jak w przypadku podwozia StabiloPlus w innych maszynach, w modelu Condor ClearancePlus rozstaw kół można regulować bezstopniowo w zakresie od 190 do 265 cm. W opryskiwaczach Condor z szerszym rozstawem kół można zastosować podwozie ClearancePlus regulowane w zakresie od 225 do 300 cm. Podczas jazdy drogą podwozie StabiloPlus można w łatwy i szybki sposób obniżyć. Niski środek ciężkości
i standardowa wysokość pojazdu pozwalają na bezpieczny przejazd między polami!

Kolejną zaletą opryskiwacza firmy Agrifac jest inteligentne sterowanie przy pomocy EcoTronicPlus GPS. Dzięki temu systemowi dokonywanie błędnych ocen szerokości roboczych i nakładania się to przeszłość, a nawet opryskiwanie w nocy nie stanowi problemu. Dzięki kontroli sekcji i dostosowania wielkości kropel cieczy Agrifac GPS zapewnia w pełni automatyczną i zawsze właściwą dawkę oprysku we właściwym miejscu oraz mówiąc prościej opryskiwacz automatycznie odcina dopływ oprysku do dysz w miejscu, w którym oprysk został rozpylony co przekłada się na oszczędność środków ochrony roślin oraz czasu. Zmiennie warunki pogodowe również nie są przeszkodą dla tego giganta ponieważ został on wyposażony w system AirFlowPlus, dzięki któremu kierunek strumienia cieczy i powietrza można bardzo łatwo dostosować do panujących warunków i do kierunku wiatru, przechylając całą belkę opryskową do przodu lub do tyłu, tak by ustawienie przewodu powietrznego wobec otworu wylotowego nie uległo przesunięciu. 

 

 
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com