logo kowr 2

Witamy na stronie OHZ w Kamieńcu Ząbkowickim

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo z wieloletnimi tradycjami w hodowli bydła i koni. Jesteśmy największym producentem mleka, żywca, koni
oraz pszenicy ozimej, kukurydzy i rzepaku na terenie swojej działalności.
Są to zawsze produkty najwyższej jakości, o dobrych parametrach

baner PROW UE

Produkcja zwierzęca

Produkcja roślinna

Stado Ogierów Książ

20191202 151923OGIER SONET ZOSTAŁ UHONOROWANY TYTUŁEM AMBASADORA POLSKIEJ HODOWLI PODCZAS CAVALIADY POZNAŃ 2019 r.

Śląski 11-letni ogier Sonet (Dastin xx – Sorbona po Bojkot śl.) to najbardziej utytułowany polski koń w historii zaprzęgów jednokonnych.

Sonet to połączenie matki rasy śląskiej z ojcem pełnej krwi angielskiej. Dało nam wspaniały nowy typ – sportowego konia o potężnej sile i ekspresji oraz wytrzymałości wraz z obszernością w trzech chodach i ogromną urodą. Soneta wyróżnia wielka odwaga i ambicja. Należy zwrócić uwagę na obszerność wszystkich trzech chodów oraz zwinność ogiera.

Sonet ukończył jako 2,5 latek Zakład Treningowy – następnie trafił w trening sportowy do zawodnika SO Książ – Bartłomieja Kwiatka. Pierwsze sukcesy Soneta to dwukrotne zdobycie złotego medalu Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi – Cavaliada. Już wtedy wykazywał się ponadprzeciętną zwinnością i szybkością. W 2015 roku podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w węgierskim Mezohegyes, wywalczył IV miejsce w Finale Koni 7-letnich. W 2016 roku Sonet został objęty programem przygotowań do Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi – Piber, Austria. Po doskonałym występie i drugim miejscu w konkursie maratonu, zdobył srebrny medal drużynowo i VI miejsce indywidualnie. W latach 2017 i 2018 został złotym medalistą Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi – Bogusławice.

Największym sukcesem Soneta jest zdobycie Złotego Medalu Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi w Kronenbergu (Holandia, 2018r). indywidualnie oraz brązowego medalu drużynowo – wraz z powożącym Bartłomiejem Kwiatkiem i luzakiem Danielem Kłosowskim. Jest to najbardziej spektakularny sukces sportowy i hodowlany dla polskich zaprzęgów i koni rasy śląskiej.

Podczas Cavaliady Poznań 2019 r. nasz Mistrz Sonet został udekorowany przez Polski Związek Hodowców Koni tytułem Ambasadora Polskiej Hodowli.

Polski Związek Hodowców Koni wyróżnił również konia Aromat (Lokan – Aronia po Nomen), za zdobycie srebrnego medalu podczas Mistrzostw Świata Młodych koni w węgierskim Mezohegyes w kategorii koni 7-letnich w 2019 roku. Powoził nim Mistrz Świata Bartłomiej Kwiatek.

Aromat to kolejny syn epokowego og. Lokan. Lokan – Wicemistrz Świata z 2010r. był ojcem Bazylego (od Bazylia po Palant), Mistrza i II Wicemistrza Świata Młodych Koni oraz og. Epilog (od Egida po Nomen) - II Wicemistrza Świata Młodych Koni w Powożeniu.

Sonet i Aromat zostały wyhodowane w Stadzie Ogierów Książ i należą do Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o.

 Więcej zdjęć - LINK

 

 
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com