logo kowr 2

2Po raz kolejny udowodniliśmy jakość naszej hodowli, a wysiłek naszych pracowników przyniósł kolejny medal Mistrzostw Świata!

Powożący Bartłomiej Kwiatek wraz z luzakiem Renatą Komperdą oraz wyhodowanym w Stadzie Ogierów Książ ogierem Sonet zdobyli indywidualny oraz drużynowy brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi Pau (Francja) 21-25.10.2020r.

Podczas Mistrzostw Polską drużynę reprezentowali:
Bartłomiej Kwiatek & Sonet & Renata Komperda (luzak)
Weronika Kwiatek & Karaoke & Weronika Łabińska (luzak)
Aromat-  koń rezerwowy polskiej ekipy- hodowli i  własności OHZ w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o.

Największym dotychczasowym sukcesem Bartłomieja Kwiatka oraz Soneta jest zdobycie Złotego Medalu Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi w Kronenbergu (Holandia, 2018r). indywidualnie oraz brązowego medalu drużynowo (luzak Daniel Kłosowski).
Jest to pierwszy w historii polskiego jeździectwa tak spektakularny sukces sportowy i hodowlany dla polskich zaprzęgów i koni rasy śląskiej.

Sonet jako 2,5 latek ukończył Zakład Treningowy – następnie trafił w trening sportowy do zawodnika SO Książ – Bartłomieja Kwiatka. Pierwsze sukcesy Soneta to dwukrotne zdobycie złotego medalu Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi – Cavaliada. Już wtedy wykazywał się ponadprzeciętną zwinnością i szybkością. W 2015 roku podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w węgierskim Mezohegyes, wywalczył IV miejsce w Finale Koni 7-letnich.
W 2016 roku Sonet został objęty programem przygotowań do Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi – Piber, Austria. Po doskonałym występie i drugim miejscu w konkursie maratonu, zdobył srebrny medal drużynowo i VI miejsce indywidualnie.

 

 
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com