logo kowr 2

20200901 131233Udział w naszej imprezie wzięło 55 zaprzęgów z 93 końmi. Zawodnicy rywalizowali ze sobą podczas trzech prób: konkursu ujeżdżenia, maratonu oraz konkursu zręczności powożenia.

W Mistrzostwach Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi złoty medal zdobył zawodnik SLKS „Książ” Bartłomiej Kwiatek z końmi hodowli i własności OHZ w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o. : Aromat (Lokan- Aronia po Nomen), Frombork (Nomen- Fuksja po Jogurt), Renesans (Lokan- Regencja po Bank) oraz luzakiem Wacławem Woźniczką.  Dzięki temu zwycięstwu ustanowił kolejny rekord w historii polskiego powożenia- jest jedynym powożącym w Polsce, który zdobył złoty medal w każdej z kategorii dużych koni - single, pary i czwórki.

Srebrny medal zdobył Rafał Wojtacha z końmi Eros, Elger, Fanabella i luzakiem- Patrycją Hartwig- Wojtacha z KJ Lndo- zeszłoroczny Mistrz Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi.

Brąz wywalczyła Weronika Kwiatek z końmi Epilog, Passat, Dajluk i luzakiem- Weroniką Łabińską- stacjonująca na co dzień w Stadzie Ogierów Łąck.

Równocześnie z Mistrzostwami Polski odbywały się Zawody Krajowe w Powożeniu.

Bartłomiej Kwiatek powożący ogierem Sonet z luzakiem Renatą Komperdą Mistrzowie Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi (Kronenberg 2018) zwyciężyli w najtrudniejszej klasie C-1, a z młodymi końmi- Romantykiem i Romansem zajęli 2 miejsce w konkursie L-2.

Patronat honorowy nad zawodami objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Sportu, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski, Polski Związek Jeździecki oraz Polski Związek Hodowców Koni.